Home ZERO WASTE Mistrzostwa Świata w stylu Zero Waste, czyli bezodpadowy poradnik kibica

Mistrzostwa Świata w stylu Zero Waste, czyli bezodpadowy poradnik kibica

by Sylwia

Mistrzostwa Świata to ogromny biznes, który generuje bardzo dużo odpadów, i nie mam tu na myśli tylko śmieci powstałych w czasie samej imprezy (choć ich ilość jest przerażająca).  Głównie mam na myśli o śmieci generowane w naszych domach, kiedy z okazji oglądania Mundialu i kibicowania naszej ulubionej drużynie ulegamy różnym 'promocją'.

Co zrobić żeby generować mniej śmieci kibicując?

Zachowajmy zdrowy rozsądek

Rozumiem, że dla niektórych rozgrywki piłkarskie mogą być wielkim świętem. Jednak w tym czasie postarajmy się zachować zdrowy rozsądek i np nie kupować nowego telewizora, jeśli naszemu nic nie dolega.
Wydaje mi się, że możemy (a nawet powinniśmy) odpuścić nowe koszulki/kubeczki/ pojemniki śniadaniowe i gadżety dedykowane z jedną imprezą jaką jest mundial 2018.

Wybieraj wielorazowe

Jeśli koniecznie chcesz mieć koszulkę kibica wybierz koszulkę swojej drużyny, w której będziesz mógł kibicować nie tylko w czasie Mistrzostw Świata 2018, ale także podczas kolejnych imprez tego typu wydarzeń.
W przypadku kibicowania na mieście jeśli wiesz, że idziesz w miejsce gdzie podają tylko w jednorazowych kubeczkach – weź swój kubek lub szklankę, zwykle nikt nie ma z tym problemu.

Wybierz zdrowe przekąski

Może zamiast chipsów i innych niezdrowych przekąsek warto wybrać sezonowe owoce i warzywa? Jeśli nie jesteś w stanie zrezygnować z chrupania w czasie meczu to zamień chipsy na popcorn, który bez problemu kupisz na wagę bez opakowania i szybko przygotujesz w domu.

Rozsądnie radź sobie z odpadkami
Kiedy koniecznie chcesz cieszyć się swoimi standardowymi przekąskami poszukaj takich, których opakowania nadają się do recyklingu i dopilnuj, żeby trafiły do właściwych pojemników.
Resztki organiczne po przekąskach skompostuj.

 

Mam nadzieję, że druga część Mistrzostw upłynie Wam w iście zero wastowym stylu!

You may also like

Leave a Comment