Mini Givebox na warszawskiej Ochocie!

Doczekałam się Giveboxa pod domem! (może nie do końca pod domem, ale daleko nie mam 😉 )
Kilka dni temu przy Klubokawiarni Życie jest Fajne (ul. Grójecka 68) stanęła Skrzynia Wymiany. Założenia są takie same jak w przypadku Giveboxa, każdy może przyjść i zostawić niepotrzebne rzeczy lub wybrać sobie coś co ktoś inny w niej zostawił. Skrzynia jest dostępna całą dobę przed Kawiarnią, można przyjść także poza godzinami jej funkcjonowania.

Strasznie mnie ta wiadomość ucieszyła. Skrzynia wymiany jest na razie pusta, ale ja już mam przygotowane rzeczy do oddania, także mam nadzieję, że uda mi się niedługo skrzynię zaopatrzyć w drobiazgi, które nie są mi już potrzebne.

Od 2 lat śledzę poczynania Givebox Poznań i zazdroszczę im strasznie ich pięknych szaf. Nawet jak jeszcze byłam w ciąży próbowałam zorganizować szafę w mojej okolicy. Próbowałam długo, konsultowałam się z Kasią Wągrowską, która jest mocno zaangażowana w funkcjonowanie poznańskich szaf, ale niestety się nie udało.

Problemem nie do przeskoczenia było stworzenie zespołu osób, które zajmowałyby się szafą. Poznańska ekipa Giveboxa jest całkiem liczna i wbrew pozorom pracy przy takiej szafy jest bardzo dużo, więc stwierdziałam, że na razie muszę temat odpuścić.
Byłam wtedy w ciąży z Tymkiem i nie wiedziałam jak będę sobie radzić z dwójką dzieci. Znalazłam klika osób, które chciałyby przy szafie pomóc, ale nikt nie był z mojej okolicy.

Trzymam kciuki, żeby Skrzynia Wymiany była na Grójeckiej jak najdłużej 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *