Home EkoOkres Ruszamy z kolejną akcją – EkoOkres!

Ruszamy z kolejną akcją – EkoOkres!

by Sylwia

Na swoim koncie mam już kilka dużych bezodpadowych projektów, które prowadziłam z ramienia Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste, ale teraz czas na nową akcję tym razem pod szyldem W drodze do Zero Waste.

EkoOkres ma na celu przełamanie tabu menstruacyjnego w Polsce i pokazanie osobom menstruującym wielorazowych alternatyw dla tamponów i jednorazowych podpasek. Mamy nadzieję, że uda nam się rozwiać wątpliwości dotyczące bezodpadowej miesiączki.

Jak to się stało?

Dwoma moimi największymi projektami w Stowarzyszeniu jest Warszawska Kawiarenka Naprawcza i kampania HelloWielo promująca pieluchy wielorazowe.

W 2019 zdecydowałam, że poszerzymy temat akcji HelloWielo o wielorazowe produkty menstruacyjne. W ramach akcji odbywały się warsztaty stacjonarne i online. Dosyć szybko w Stowarzyszeniu zorientowaliśmy się jak mocne jest tabu dotyczące menstruacji. Warsztaty online cieszyły się gigantycznym zainteresowaniem.
Widać było, że jest duża potrzeba rozmawiania na ten temat, jednak spotkania stacjonarne związane z miesiączką miały słabą frekwencję. Jasno pokazało to, że akcja dotycząca menstruacji zero waste musi się zacząć w sieci, bo tam ma największą szansę na osiągnięcie zamierzonego efektu.

Dlaczego teraz?

Kawiarenka Naprawcza

Od kilku lat początek roku zawsze był dla mnie czasem pracy nad Warszawską Kawiarenką Naprawczą.
Z racji pandemii w tym roku zorganizowanie Kawiarenki w takiej formie jak dotychczas jest niemożliwe. Jednak odwołanie jednego projektu stworzyło przestrzeń na kolejny, dlatego 8 marca, czyli w dzień kobiet startujemy z kampanią dotyczącą menstruacji w wielorazowym wydaniu.

Co będzie się działo?

Będziemy przełamywać tabu menstruacyjne, opowiadać o kubeczkach menstruacyjnych, wielorazowych podpaskach i innych bezodpadowych rozwiązaniach. Zaprosimy do akcji wspaniałe ekspertki, z którymi porozmawiamy na różne tematy związane z bezodpadową menstruacją.

Możecie się także spodziewać serii edukacyjnych postów na Instagramie i Facebooku W drodze do zero waste oraz live’ów z ekspertkami na tematy związane z menstruacją zero waste.

W akcji wezmą także udział sklepy, które w swojej ofercie mają wielorazowe produkty menstruacyjne, mamy nadzieję, że dzięki zaproponowanym przez nich rabatom kubeczki menstruacyjne i podpaski wielorazowe będą dla Was jeszcze łatwiej dostępne.

Aktualne informacje o akcji będą pojawiały się na podstronie EkoOkres

Kto stoi za akcją EkoOkres?

Do organizacji akcji zaprosiłam 2 dziewczyny, które wcześniej tworzyły ze mną projekt HelloWielo – Karolina Reder i Dominika Jackowska.

Mam nadzieję, że cieszycie się na tę akcję tak samo jak ja.

P.S. Jak zawsze chętnie przyjmę propozycje tematów, jakie powinny pojawić się w czasie akcji 😉

You may also like

Leave a Comment